MXON 2013 – pirmoji diena (apžvalga)(foto)(video)

rugsėjo 28th, 2013

Bendra

Šiandien Vokietijoje prasidėjo motokroso šventė, kurios visus metus  laukia dauguma motokro fanų. Diena prasidėjo nuo laisvųjų treniruočių, kuriose greičiausi buvo: MX1 klasėje- Antonio Cairoli, MX2 – Dean Ferris, Open- Clement Desalle. Lietuvos atstovai liko už 20-tuko ribos. Vytautas Bučas – 23-čias, Matas Inda – 28-tas, Arminas Jasikonis – 30-tas.

Toliau sekė starto vietų kvalifikaciniams važiavimams burtų traukimas. Šiose burtuose nepasisekė Latvijos ir Didžiosios Britanijos komandoms, kurios  ištraukė paskutines vietas ir atitinkamai startavo iš 39-tos ir 40-tos vietų. Lietuviai startavo iš 23-čios pozicijos.

MX1 klasės kvalifikacijos važiavime kiek netikėtai laimėjo Autralijos atstovas Brett Metcalfe, antras liko Ryan Dungey, kuris visą važiavimą nepaleido australo daugiau nei per 3 sekundes, trečias – Tommy Searle. A. Cairoli po nepavykusio starto sugebėjo pakilti net į 4-tą vietą, taip pat sunkų važiavimą turėjo Prancūzas Gautier Paulin, kuris iš rikiuotės galo pakilo iki 7-tos vietos. Šiame važiavime nefinišavo ir paskutinėje vietoje liko Rusas Evgeny Bobryshev. Vytautas Bučas startavo 18-tas, važiavimo eigoje nukrito iki 26-tos vietos, tačiau per paskutinius ratus atsikovojo dvi pozicijas ir finišavo 24-toje pozicijoje. Estijos atstovas Gert Krestinov finišavo 15-tas, latvis Augusts Justs – 25-tas.
Startas
MX2 klasėje nuo pat starto dominavo Vokietis Ken Roczen, antras Australas – Dean Ferris, trečioje vietoje liko Belgas Jeremy van Horebeek. Vienas iš favoritų JAV atstovas Tomac startavo antro dešimtuko viduryje ir važiavime sugebėjo pakilti tik iki 4-tos vietos. Lietuvos atstovas Matas Inda pirmą ratą pradėjo 27-toje vietoje, antrą ratą pradėjo – 30-tas, toliau pakilo iki 25 vietos, tačiau paskutiniuose ratuose praleido vieną varžovą ir finišavo 26 vietoje. Latvis Davis Ivanovs iš 30 vietos sugebėjo prasibrauti į 17-tą vietą, estijos atstovas Erki Kahro stabiliai laikėsi antrojo dešimtuko gale ir finišavo 18-tas.

KROC

OPEN klasėje užtikrintai laimėjo belgas Clement Deselle, kuris net 15 sekundžių aplenkė JAV atastovą Justin Barcia. Gerai pasirodė estas Tanel Leok, jis startavo dešimtoje vietoje, ir jau nuo vidurio važiavimo užtikrintai važiavo trečioje vietoje. Nuo blogo starto kentėjo latvijos atstovas Mattis Karro, kuris startavo už 30-tuko ribos ir per 20 minučių važiavimą pakilo tik iki 18-tos vietos. Arminas Jasikonis kaip ir latvijos atstovas  taip pat startavo už 30-tuko ir pakilo iki  25-tos vietos. Verta paminėti, kad Arminas OPEN klasėje važiuoja su 250 cc Honda  motociklu.

Bendroje įskaitoje Lietuvos komanda liko 28-ta su 49 taškais  ir rytoj  12h lietuvos laiku startuos B-finale. Taip pat B-finale teks važiuoti ir Latvijos komandai (35 tšk.), kuri po kvalifikacinių važiavimų liko 21-toje vietoje. Estai po puikaus Tanel Leok pasirodymo užimė 9-tą vietą (18 tšk) ir užsitikrino vietą finaliniuose važiavimuose. Tuo tarpu bendroje įskaitoje pirmi buvo Australijos atstovai  (3 taškai), antra  vieta dalinosi JAV ir Belgijos komandos (po 4tšk)