Motokroso naujienos

Lietuvių startas MX MASTER KIDS 2014 varžybose

liepos 16th, 2014

Šį savaitgalį Prancuzijoje vyko vienos didžiausių jaunųjų sportininkų varžybos MX MASTER KIDS 2014, Commercy trasoje. Gaila, tačiau šiose varžybose Lietuva atstovavo tik du lietuvaičiai, tai 85cc klasėje startavęs Arnas Milevičius ir 125 cc klasėje startavęs Dovydas Karka. Už Lietuvą 65 cc klasėje startavo baltarusis Daniel Volovich. Dėl patirtos traumos Lietuvos motokroso čempionate nestartavo Nojus Gasiūnas. Šios varžybose startavo virš 700 mažųjų sportininkų, todėl varžybos vyko tris dienas. Visas tris diena lijo, tad trasa buvo sudėtinga, ypač sunkios sąlygos buvo sekmadienį per finalinius važiavimus.

65cc klasėje Daniel Volovich kvalifikaciniuose važiavimuose liko 4-tas ir 6-tas, bei užsitikrino vietą finale. Finale Daniel krito ir jo koja užstrigo varžovo motocikle, bei baltarusis važiavimo nebaigė.

mx-masterkids-gallery-17_gallery_thumbnail arns85 cc klasėje pirmame kvalifikaciniame grupės važiavime Arnas Milevičius lengvai laimėjo, o antrajame, po prasto starto atsikovojo iki antros pozicijos ir finišavo nuo lyderio atsilikdamas apie kelias sekundes. Kadangi šioje klasėje buvo 3 kvalifikacinės grupės, Arnas finaliniame važiavime atiteko 6-ta starto vieta. Finale Arnas vėl išstartavo blogai, tačiau pirmame posūkyje krito daug sportininkų ir Arnai sėkmingai juos apvažiavęs pirmame rate buvo 10-tas. Vykstant važiavimui Arnas sudėtingomis sąlygomis nedarė klaidų ir gale važiavimo pakilo į antrą vietą! Tad visumoje labai puikus Arno Milevičiaus pasirodymas Prancūzijoje, kitas rimtas Arno startas ADAC čempionate Rugpjūčio 9-10 dienomis.

mx-masterkids-gallery-17_gallery_full125cc klasėje po traumos atsigaunančiam Dovydui Karkai tai buvo pirmos didesnės varžybos šiame sezone. Dovydas abejose kvalifikaciniuose važiavimuose griuvo ir finišavo 5-toje ir 6-toje pozicijose ir galėjo startuoti sekmadienio finaluose.  Finalinis važiavimas taip pat nebuvo sklandus kaip norėjo Dovydas. Nors ir krito kelis kartus, tačiau vistiek sugebėjo finašą pasiekti 10-toje vietoje. Dovydas sakė, kad galėjo finale būti penktas, tačiau sunkios sąlygos pakišo kojos.  Džiugu, kad Dovydas neblogai atsistato po ilgos kojos traumos ir tikimės stabilesnių startų ateityje, bei gero pasirodymo Pakruojyje, kur rugpjūčio 16-17 vyks Lietuvos motokroso čempionatas.

Bendroje komandų įskaitoje skurdi Lietuvos komanda liko 38 vietoje iš registruotų 58 komandų. Estija užėmė 6-tą vietą, Latvijos komanda tenkinosi 24-ta vieta.