Motokroso naujienos

ADAC MX Masters IV etapas

liepos 22nd, 2014

jaske2Liepos 19-20 dienomis Tensfeld trasoje vyko IV Vokietijos ADAC MX Masters čempionato etapas. Šiame etape startavo Dovydas Karka ir Arminas Jasikonis.

Šeštadieni kvalifikacijoje Youngster klasėje startavusiam Dovydui Karkai su 125 cc dvitakčiu motociklu nepasisekė prasimušti į finalą, jis kvalifikacijoje liko 26-tas. Paskutinio šanso važiavime Dovydas liko 10-tas ir iki finalo pritrūko 4 pozicijų. o Arminas Jasikonis savo grupėje liko 3-čias ir pateko į finalą, nors rezultatas neblogas, tačiau klaidos neleido parodyti geresnio rato laiko.

Sekmadienį piramame youngster klasės važiavime Arminas startavo ganėtinai gerai ir pirma ratą pradėjo būdamas 9-tas. Jau 3 rate Arminas pakilo į 5-tą vietą ir prieš jį buvo visi čempionato lyderiai, kurių tempas buvo labai panašus, tad atlikti lenkimus buvo sudėtinga. 9-tame rate klaidą padaręs Thomas Kjer Olsen leido Jasikoniui pakilti į 4-tą vietą. Tuo tarpu Arminas spaudė 3-vietoje važiavusį H.Jacobi, bet padaryta klaidą leido pabėgti varžovui.  Apie šį važiavimą Arminas sakė: „Važiavimu nebuvau patenkintas, nes neradau gerų linijų ir niekaip nepagavau gero greičio“. Šį važiavimą laimėjo Luca Nijenhuis, antras liko Calvin Vlaanderen.
1980344_743648825667038_1006904693267621999_oAntrasis važiavimas prasidėjo daug prastesnio Armino startu 22-toje pozicijoje, tačiau po spurto pirmame rate, jis pakilo į 11-tą vietą. Toliau Arminas po truputį kilo pozicijoms aukštyn ir pradėjus paskutinius 2 ratus buvo 5-tas. Arminui, norint lipti ant nugalėtojų pakilos, reikėjo aplenkti H.Jacobi, važiavusį 4-toje pozicijoje, būtent su šiuo vokiečių I etape Arminas kovojo dėl tos pačios 3-čios vietos. Taigi Arminas aplenkė ne tik vokietį, bet ispaną Jorge Zaragoza. O antrą važiavimą beveik 30 sekundžių skirtumu laimėjo Calvin Vlaanderen, antras Luca Nijenhuis.

„Antras važiavimas buvo kur kas sklandesnis ir gale važiavimo pavyko išsaugoti daugiau jėgų už varžovus. Dėkoju fizinio pasiruošimo treneriui Linui Šiaučiūnui, Steel Mustang racing komandai ir Rolandui Sakauskui, be kurio negalėtume važiuoti aukščiausiame varžybų lygyje. Taip pat, dėkoju visiems kurie mane palaiko!“- sakė Arminas jasikonis.

Bendrojoje įskaitoje lyderio poziciją susigražino Calvin Vlaanderen, kuriam labai blogai susiklostė III etapas. Į antrą vietą nukrito Thomas Kjer Olsen, kuris nuo lyderio atsilieka 10-čia taškų. Į trečią vietą pakilo Arminas Jasikonis, kuris nuo antros vietos atsilieka 6-iais taškais. Už lietuvio, taip pat 6-iais taškais atsiliekantis Henry Jacobi.

MX1 klasės bedrojoje įskaitoje visos trys pirmos vietos surinko po vienodą taškų skaičių. Pirmas liko Marcus Schiffer, antras Harri Kullas, trečias Pascal Rauchenecker. Bendroje čempionato įskaitoje pirmauja Dennis Ullrich.
Šiame etape 85cc motociklų klasė pakeitė moterų klasė, kurioje be didesnio vargo nugalėjo Moterų Pasaulio čempionate pirmaujanti Kiara Fontanesi.