Motokroso naujienos

Lietuvos MX čempionato 4-asis etapas Pakruojyje: pirmoji diena (apžvalga,foto,video)

rugpjūčio 19th, 2014

vetŠį savaitgalį, Pakruojo Petrašiūnų trasoje vyko ketvirtasis ir paskutinysis Lietuvos motokroso čempionato etapas. Pakruojo etapą aplankė ko gero gausiausias būrys užsienio sportininkų šiemet, todėl įdomių ir permainingų kovų savaitgalį tikrai netrūko. Šiandien apžvelgsime pirmąją varžybų dieną.

Įdomiausia šeštadienį, ko gero buvo MX2 klasė ir turbūt todėl, nes priešingai nei praeituose justsetapuose, Arminas Jasikonis sulaukė rimtų varžovų. Į Pakruojį šeštadienį atvyko Pasaulio MX2 čempionate startuojantis latvis Roberts Justs ir pajėgus estas Andre Park.  Pirmasis MX2 klasės važiavimas prasidėjo Andre Park laimėtu startu, tačiau jau ketvirtajame rate į priekį įsiveržė Arminas Jasikonis, o paskui jį į antrąją poziciją pakilo ir Roberts Justs. Didžiąją važiavimo dalį Jasikonis vos pora sekundžių pirmavo pries Justs tačiau likus keturiems ratams iki važiavimo pabaigos, Arminui šiek tiek pamaišė ratu atsilikęs sportininkas ir Justs įsiveržė į priekį bei laimėjo pirmąjį važiavimą. Antrasis važiavimas prasidėjo pirmajame rate parodyta startraudona vėliava ir pakartotinu startu. Nenukrito vienas iš starto barjero dalių. Per pirmąjį ratą Roberts Justs griuvo ir į nukrito į rikiuotės galą.  Po pakartotinio starto į priekį iškart šovė Arminas Jasikonis ir greitai susigrovė saugų pranašumą. Prieš jį nieko pastatyti negalėjo estas Andre Park, kuris finiše nuo Armino atsiliko 9 sekundėmis. Taigi MX2 klasėje nugalėjo ir Lietuvos čempionu šioje klasėje tapo SteelMustang komandai atstovaujantis Arminas Jasikonis, antras šiame etape buvo Andre Park, trečias – Roberts Justs. 125cc klasėje nugalėjo Dovydas Karka, antrąją vietą užėmė Hendrik Talviku, trečiąją Domantas Jazdauskas, o lietuvos čempionu tapo latvis Elgars Jonass. MX2 Mėgėjų klasėje nugalėjo Aliaksandr Sazanavets.

65(2)65cc klasėje lygių neturėjo ir abu važiavimus laimėjo Kristians Freimanis, antrąją vietą Pakruojyje užėmė Artsiom Sazanavets, trečiąją Patriks Uzuls. Lietuvos čempionu 65cc klasėje tapo, nei vieno važiavimo nepralaimėjęs latvis Kristians Freimanis.

750 s/p klasėje geriausias buvo Kert Varik ir Erkki Koiv ekipažas, antrąją vietą užėmė Margo Sonn ir Tanel Koiv, treti buvo – Mantas ir Rytis Kišūnai, kurie ir tapo Lietuvos čempionais šioje klasėje.

atvQuad klasėje nugalėjo Daniil Vlasov, antrąją vietą užėmė ir Lietuvos čempionu šioje klasėje tapo Marius Stasiškis, o trečias buvo Sten Jupaschevski.

Veteranų klasėje dominavo Leons Kazlovskis, antras buvo Saulius Stankus, kuris ir tapo Lietuvos čempionu tarp veteranų. Trečiąją vietą užėmė Dinas Pozniakas.