Motokroso naujienos

Nerijaus Rukštelos ir kitų Lietuvių pasirodymai Estijoje bei Latvijoje (apžvalga, rezultatai)

rugpjūčio 24th, 2014

karka podiumSteelMustang komandai atstovaujantis Nerijus Rukštela šeštadienį startavo, Tartu mieste vykusiame trečiajame Estijos motokroso čempionato etape, o sekmadienį dalyvavo penktajame Latvijos taurės čempionato etape. Estijos motokroso čempionatas vyko, ko gero geriausioje estų trasoje – Lange Motokeskus ir sutraukė tokias žvaigždes kaip Harri Kullas ar Tanel Leok. Kvalifikacijoje Nerijus buvo 6-tas ir 3,7s atsiliko nuo lyderio Tanel Leok. Pirmajame važiavime Nerijus startavo 7-tas ir jau pirmajame rate aplenkė Davį Livs bei pakilo į 6-ąją poziciją, tiesa Livs vienintelis iš visų MX1 klasės sportininkų šoko visas penkias Tartu trasos bangas ir greitai atsilenkė Nerijų. Važiavimo pabaigoje Rukštela prarado dar vieną poziciją ir finišavo 8-tas. Antrajame važiavime Nerijus startavo šeštas ir jau antrajame rate į priekį praleido Ardo Kaurit, tačiau važiavimo pabaigoje jį atsilenkė ir taip pat aplenkė Andero Lusbo bei finišavo penktas. Bendrojoje įskaitoje Nerijus Rukštela užėmė 7-ąją vietą. MX1 klasėje nugalėjo Harri Kullas atstovaujantis Sahkar KTM komandai.

Nerijus buvo ne vienintelis lietuvis startavęs Estijos čempionato trečiajame etape. MX2 junior klasėje startavo ir antrąją vietą bendrojoje įskaitoje užėmė Dovydas Karka. Dovydas demonstravo tikrai greitį, tačiau mažos klaidelės neleido rimčiau pasipriešinti šioje klasėje nugalėjusiam Hardi Roosiorg.

nerka podiumSekmadienį Gulbene mieste vyko Latvijos Taurės 5-asis etapas. MX1 klasėje startavęs Nerijus Rukštela, bendrojoje įskaitoje užėmė trečiąją vietą ir nusileido tik Daviui Livs ir Daviui Ivanovs. Tiesa, Nerijui geriau pasirodyti sutrukdė techninės bėdos, tiek pirmajame važiavime, tiek antrajame važiavime Nerijui dingo galiniai stabdžiai. Pirmasis, jungtinis MX1+MX2 klasių važiavimas Nerijui prasidėjo nesėkmingai. Jau pirmajame rate Nerijus viename iš posūkių užgeso ir liko paskutinis bei iki važiavimo pabaigos pakilo iki 8-osios pozijos. Antrasis važiavimas Rukštelai sekėsi kur kas geriau. Nerijus startavo trečias ir šios pozicijos niekam neužleido iki važiavimo pabaigos.

750 s/p veteranų klasėje dominavo lietuviai Vytautas  ir Andzej Racka, kurie buvo geriausi buvo abiejuose savo klasės važiavimuose.