Motokroso naujienos

MXoN Kegums 2014 – šeštadienis! (apžvalga)

rugsėjo 27th, 2014

Šiandien Kegums trasoje, Latvijoje prasidejo prestižinės Motocross Of Nations varžybos. Šiandien vyko kvalifikaciniai važiavimai, kuriuose geriausiai pasirodė Belgijos komanda. Lietuvos komanda užėmė 22-ąją vietą ir liko vos per pora pozicijų nuo A finalo bei rytoj startuos B finale.

MXGP klasės kvalifikacinis važiavimas prasidėjo švedo FilipBengtsson laimėtu startu. Švedas kiek netikėtai važiavimo pradžioje varžovams pasiulė labai aukštą tempą ir priekį nepraleido nei ruso Alexander Tonkov, nei amerikiečio Ryan Dungey. Septintajame rate Bengtsson pavargo ir į priekį praleido Tonkov, Dungey ir Paulin, tačiau Tonkov ilgai lyderio pozicijoje neužsibuvo. Per vieną rata prancūzas Gautier Paulin aplenkė ir Dungey, ir Tonkov bei nebeužleido lyderio pozicijos iki važiavimo pabaigos. Antras finišavo aruncebelgas Jeremy Van Horebeek, kuris po prasto starto įspūdingai greitai prisivijo lyderius, trečias – amerikietis Ryan Dungey. Lietuvis Arūnas Gelažninkas startavo 23-ias ir po poros ratų buvo pakilęs į 22-ąją vietą, tačiau likus keliems ratams į priekį užleido čeką  Frantisek Smola ir finišavo 23-ias.

MX2 klasės kvalifikaciniame važiavime nugalėjo Antonio Cairoli, tačiau italui lengva tikrai nebuvo. Startą laimėjo šveicaras Jeremy Seewer ir martinpirmavo daugiau nei septynis ratus, tuo tarpu Cairoli dėl prastos starto pozicijos startavo prastai ir visą važiavimą lenkė lėtesnius sportininkus. Važiavimo viduryje į priekį įsiveržė olandas Glenn Coldenhoff, o likus keturiems ratams iki finišo Coldenhoff ir Seewer pradėjo spausti Cairoli. Italas daug vargo neturėjo ir greitai įsiveržė į priekį bei laimėjo MX2 klasės kvalifikacinį važiavimą. Nepasisekė amerikiečiui Jeremy Martin, kuris septintajame rate buvo 5-tas, tačiau stipriai griuvo ir iš važiavimo pasitraukė. Tiesiog įspūdingai pasirodė lietuvis Arminas Jasikonis, kuris startavo 17-tas, tačiau viso važiavimo metu stabiliai lenkė labai pajėgius sportininkus ir finišavo 12-tas. Tai buvo geriausias lietuvio pasirodymas Motocross Of Nations istorijoje!

jasikonisOpen klasės kvalifikaciniame važiavime lengvai nugalėjo belgas Kevin Strijbos. Nors startą laimėjo ir pirmuose ratuose puikiai atrodė anglas Dean Wilson, tačiau Strijbos greitai pagavo savo ritmą, aplenkė Wilson ir susikrovė didelę persvarą. Tiesiog puikiai atrodė Tanel Leok, kuris visą važiavimą važiavo trečias ir tik prieš paskutiniame rate į priekį praleido slovėna Tim Gajser. Vėl labai nesisekė amerikiečiams. Jau pirmajame rate griuvo Eli Tomac ir liko paskutinis. Per trumpą 20min. + 2 važiavimą Tomac sugėbėjo pakilti į aštuntąją vietą ir atnešti labai reikiamus taškus amerikiečiams. Lietuvis Nerijus Rukštela finišavo 25-as. Nors Nerijus startavo labai gerai ir pirmajame rate buvo net 11-tas, tačiau greitai prarado ritmą, neatlaikė aukšto pajėgių sportininkų tempo ir krito pozicijomis žemyn.

rukstelaTaigi, geriausiai šiandien sekėsi belgams, kurie surinko vos 3 taškus ir kvalifikavosi pirmieji. Antri šiandien buvo prancūzai, kurie surinko 5 taškus, treti – anglai, kurie surinko 7 taškus. Labai, gaila, kad po tokio puikaus Armino Jasikonio pasirodymo Lietuvos komandai nepavyko tiesiai patekti į rytojaus A finalus. Lietuviai su 35 taškais užėmė 22-ąją vietą ir rytoj varžysis B finale, iš kurio viena, geriausia komanda patenka į A finalus. Jei Arminas Jasikonis pakartos savo pasirodymą, lietuviai rytoj turi tikrai nemažai šansų prasibrauti į A finalą.