Motokroso naujienos

Nerijus Rukštela Šiauliuose įveikė Europos čempioną ir ruošiasi sekmadienio kovai Ruopiškyje (interviu)

balandžio 16th, 2015

IMG_8385Dvidešimt vienų metų uteniškiui Nerijui Rukštelai šiuo metu labai įtemptas atsakingų varžybų maratonas. Aštuonis savaitgalius iš eilės Nerijus neturės nė menkiausio atokvėpio. Laukia startai Europos, Lietuvos ir Estijos čempionatuose. Šiandien po treniruotės Utenoje N111RS.LT trumpai pasikalbėjo su Nerijumi.

 

N111RS.LT: Sveikiname su puikia pergale Šiauliuose. Baltarusijos motokroso žvaigždė Evgeni Tyletski Europos Open čempionas, Pasaulio 85cc bronzos medalio laimėtojas. Pagrindinis varžovas ne iš silpnųjų buvo.

NR: Su Evgenijumi įvairaus rango varžybose susitinkame jau daugelį metų. Jam šiuo metu 25 – eri yra keturiais metais už mane vyresnis. Iki praėjusio savaitgalio Šiauliuose jo dar niekada man nėra pavykę aplenkti. Jis, taip pat kaip ir aš, šiais metais dalyvauja pilname Europos Open motociklų klasės čempionate ir yra vienas iš pagrindinių mano varžovų – kovoja dėl medalių. Nėra didžiulė paslaptis, kad tik sužinojęs, kad aš startuoju Šiauliuose – jis taip pat iš karto nutarė atvykti. Aišku, jis tikėjosi kitokio rezultato. Man varžybos pavyko puikiai. Pirmąjį važiavimą lyderiavau nuo starto iki finišo, o antrajame pora ratų teko paatakuoti, ieškant saugios vietos lenkimui. Antrame rate aplenkęs Evgenijų kontroliavau važiavimą ir saugiai laimėjau. Abiejuose važiavimuose, nuo starto iki finišo, baltarusas dėjo visas jėgas, važiavo spausdamas 10 – 15 metrų atstumu nuo manęs. Manau, šį kartą aš vis tik buvau stipresnis.

 

IMGP2005N111RS.LT: O kaip sekėsi su baltarusu ir kitų šalių 31 sportininku varžytis prieš dvi savaites Slovėnijoje pirmajame Europos Open motociklų klasės čempionato etape?

NR: Sekėsi per viduriuką. Pirmasis etapas man buvo daugiau apžvalginis. Nežinoma trasa kalnuose, nežinomi varžovai, daug naujovių. Užėmiau devintą vietą, baltarusas – šeštą. Etapą užtikrintai laimėjo slovėnas – Pasaulio Mx3 čempionas – Klement Gerčar. Dar laukia šeši etapai. Taigi viskas dar tik prasideda.

 

N111RS.LT: Tik sugrįžęs iš Slovėnijos lektyniavai Utenoje, Baltijos jūros šalių iššūkio taurės pirmame etape. Kokie įspūdžiai po Utenos varžybų?

NR: Ir aš asmeniškai, ir kiti mūsų trejetuko nariai – Arminas Jasikonis, Vytautas Bučas – džiaugėmės, kad varžybos išvis įvyko. Dėl baisaus oro dar ketvirtadienį varžybas buvo planuojama visiškai atšaukti. Perdarant trasą teko ir pačiam nemažai paplušėti. Varžybų dieną viskas buvo neblogai. Trasa buvo šlapia, bet tikrai pravažiuojama, turėjome svečių iš Suomijos, Estijos, Latvijos. Ir žiūrovų tokiu nepalankiu oru buvo gana daug. Open klasėje užėmiau trečią vietą, į priekį praleisdamas Vytautą Bučą ir Arminą Jasikonį – neskriausi juk draugų (juokiasi).

 

NR111RS.LT:  9 – ta, 3 – čia, 1 – a vietos aukšto rango varžybose visai nebloga sezono pradžia. Kas toliau?

NR: Toliau – dar linksmiau (juokiasi). Šį sekmadienį rimtas “pasų pasitikrinimas“ Lietuvos čempionato pirmajame etape Ruopiškyje. Po Ruopiškio iš karto išvykstu į Slovakiją, į antrąjį Europos čempionato etapą. Po Slovakijos į Lietuvą užsuksiu tik dienai ir iš karto išvyksiu į Rusiją prie Juodosios jūros į trečiąjį Europos čempionato etapą, kuris vyks gegužės 3 – 4 dienomis. Sugrįžęs startuosiu Estijos čempionato pirmajame etape gegužės 9 dieną ir, tikriausiai, gegužės 10 dieną Lietuvos čempionato antrajame etape Vilniuje. Dar po savaitės, gegužės 16 – 17 dienomis, varžysiuosi Europos čempionato ketvirtame etape Lenkijoje.

 

N11NR111RS.LT: Neblogai. Kaip čia geriau paklausus – nepatrūksi?

NR: (Vėl juokiasi) Kam dabar lengva? Jeigu rimčiau, tai tokia rimtų varžybų gausa be jokios pertraukos – rimtas įššūkis. Labiausiai nuvargina kelionės ir gyvenimas mikroautobusiuke. Kelionės lėktuvais, gyvenimas viešbutyje, kaip yra  kitų valstybių sportininkams, Lietuvai atstovaujantiems motokrosininkams – tolima svajonė.

 

NR111RS.LT: Gal truputį plačiau apie šio sekmadienio rimtą “pasų pasitikrinimą“ Ruopiškyje.

NR: Sekmadienį Ruopiškyje turėtų būti “karšta“. Dalyvauja pilnos sudėties mūsų trejetukas: aš, Arminas Jasikonis ir Vytautas Bučas. Kaip parodė Utena, kautynės vien tarp mūsų – nuo starto iki finišo – beveik garantuotos. Manau, netruks ir pajėgių kitų valstybių sportininkų, nes Latvijoje ir Estijoje sekmadienį varžybų  nėra.

 

N111RS.LT: Jeigu tau reikėtų statytį nemažą euriukų sumelę, kas laimės Ruopiškyje Mx2 + Open motociklų klasėje, už ką dėtum – Arminas Jasikonis, Vytautas Bučas ar Nerijus Rukštela?

NR: Na, be jokių abejonių, Lietuvos studentai iš provincijos ir, ypač užsiiminėjantys motokrosu, nemažomis euriukų sumelėmis nedisponuoja (vėl juokiasi). Visi žinome apie Armino laimėtą ADAC etapą. Mano nuomone, Arminas Jasikonis ir Pauls Jonass šiuo metu yra stipriausi Pabaltijo ir beveik visos Europos Mx2 sportininkai. Vytautas Bučas labai sunkiai dirba ir sparčiai artėja prie savo puikios prieštrauminės sportinės formos. Laimėjęs startą Vycka gali tapti nepavejamu. Manau, kad ir manęs nereikėtų šį kartą visai nurašyti. Rokiškis visai netoli Utenos. Mano sirgalių turėtų būti labai daug. Jeigu jie labai aktyviai mane palaikys, gal kartu ką nors ir netikėto nuveiksime.

 

N111RS.LT: Dėkojame už nuotaikingą interviu, linkime kuo didžiausios sėkmės Lietuvoje ir Europoje ir iki susitikimo sekmadienį, balandžio 19 dieną, Ruopiškyje. Motokroso sirgaliams priminsime, kad šiais metais Lietuvos motokroso čempionate įvyko pasikeitimų. Visi stipriausi, tai yra Mx2 ir Open motociklų klasių dalyviai, startuoja kartu sekmadienį. Kvalifikacijos pradžia – 10.45 val., pirmojo važiavimo pradžia – 13.50 val., antrojo – 17.00 val. Sekmadienį dar startuos 50cc, 85cc,  QuadM + Quad Veteranai + Quad Moterys ir Pradedantieji + Moterys motociklų klasės.

Komentarai

komentarų