Motokroso naujienos

Tanel Leok prieš Matiss Karro – jau šį savaitgalį Utenoje! (plačiau)

rugsėjo 6th, 2018

Šį savaitgalį, Utenoje, Alių trasoje vyks finalinis Lietuvos motokroso čempionato etapas, kuriame bus karūnuoti šių metų čempionai. Tiesa, stipriausiose klasėse kovos dėl čempionų titulų gali kiek nublankti, nes į etapą atvyks dvi lygiavertės Baltijos motokroso žvaigždės – estas Tanel Leok bei latvis Matiss Karro. Tie, kas bent šiek tiek seka motokroso naujienas pastaruosius 10 metų, neabejotinai pažinos šiuos du sportininkus. Tačiau dabar apie kiekvieną iš jų bei jų sezonus atskirai.

Pradėsime nuo to, ko Lietuvos motokroso trasose dar nesame matę. 33-etis estas Tanel Leok yra tikra Baltijos motokroso legenda. Per savo karjerą estas yra iškovojęs Pasaulio jaunių čempiono titulą, 3 pergales Pasaulio MXGP klasės čempionate, su Estijos komandą lipęs ant podiumo Tautų taurėje ir atstovavęs tokias gamyklines komandas kaip Suzuki, Kawasaki, Honda ir TM. Neįtikėtinas esto ilgaamžiškumas jam vis dar leidžia belstis į geriausiųjų dešimtuką Pasaulio MXGP klasės čempionate. Pastaruoju metu Tanel Leok demonstruoja tikrai neblogą sportinę formą: 15 vieta MXGP Bulgarijoje, 14 vieta MXGP Šveicarijoje bei nugalėta Vokietijos ADAC čempionate. Šiemet Tanel Leok atstovauja A1M Motorsport Husqvarna komandą, o jo komandos draugas yra ne kas kitas, o Matiss Karro!

Latvis Matiss Karro Baltijos motokroso padangėje yra ne ką mažiau žinomas nei Tanel Leok. Karro yra nugalėjęs Pasaulio jaunių čempionate, ne kartą triumfavęs Europos čempionatuose, nugalėjęs Anglijos čempionate bei puikiai pasirodęs Pasaulio MXGP/Mx2 klasės čempionatuose. Išskirtiniu greičiu ir važiavimo technika išsiskiriantis latvis yra atstovavęs Wilwo Forkrent KTM ir 24MX Lucas Oil Honda komandoms. Pastaruosius porą metų latvį persekioja traumos, prieš 2 metus jis susižeidė Pasaulio čempionate, o pernai nesėkmės lydėjo ir Brazilijos čempionate. Šiemet Karro grįžo į Europą ir atgavinėja savo sportinę formą. Nors sezoną Matiss pradėjo Pfeil Kawasaki komandoje, tačiau vėliau prisijungė prie A1m Motorsport Husqvarna komandos.

Taigi, savaitgalį Utenoje laukia tikrai neeilinis Lietuvos motokroso čempionato finalas, kur susikaus dvi tituluotos Baltijos motokroso žvaigždės. Šiemet Tanel Leok jau kovėsi su Karro Latvijos motokroso čempionate ir žiūrovams padovanojo tikrai neeilini spektaklį. Ar taip bus ir Utenos Alių trasoje? Pamatysime jau šį savaitgalį.

 

 

Komentarai

komentarų